Jump to content

Photo

✪ Night Stalkers ✪ - New Pve Guild !

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts
  • LocationRomania - Unknow

Posted 03 March 2015 - 07:43 PM

Salutare !

•Recent am deschis un guild RO / ENG, pentru un joc cat mai placut si sigur. Toti cei care vor vrea sa intre va astept intre orele 9-12 /\ 20-22 Luni - Vineri ( asta este programul meu ).

•Informatii utile:

- Playeri in guild 4 ( Numarul va creste imediat ce voi recruta in masa )

- Guild Level 1 ( Momentan levelul este foarte mic deoarece este un guild infiintat recent )

- Avem progres 8/8 NM / HC !

- System de rank-uri  • Little Stalker / • Stalker / • Old Stalker / • Raid Leader / • Legendary / Guild Master

- Systemul Bancii Guildului ( pana sa prezint sytemul, am sa incep prin a va spune ca fiecare membru al guildului

va avea acces la GUILD BANK [ fara restrictii ] DAR!! va trebuii sa munciti si sa dati dovada ca meritati. Acum am sa incep sa prezint systemul bancii: • Banca este alcatuita din 8 Taburi, fiecare tab va vea rolul lui ( in timp ). La inceput vor fii 3 taburi 1. Blacksmithing

2. Leatherworking

3. Tailoring

Multi va veti intreba de ce?! - Raspunsul este urmatorul: Pentru ca aceasta guilda se va axa pe Roleplay-ing si fairplay-ing. Pe urma vor cotinua cu: 4. Jewelrycraft

5. Inscription / Enchanting

6. Alchemy / Engeneering

7. Free Items ( Iteme folosite pentru cei noi de level foarte mic / pentru disenchant )

8. Epic Items ( Sectiunea asta vine cu o explicatie foarte buna: Aici vor avea loc toate itemele de tipul Volatile / Chaos orb / Essence of destruction s.a.m.d ) Cand guild-ul nostru va face cate un raid fiecare raid leader ( deoarece vom fii multi din guild care vor vrea sa vina nu va mai fii nevoie sa facem raid-uri cu exteriorul, ba chiar va fii interzis sa facem raid cu exterioriul [[ Doar in cazuri extreme ]], va avea obligatia sa nu dea la itemele de genu " Volatile / Chaos orb / Essence of destruction s.a.m.d " deoarece ele se vor duce direct in guild bank si vor fii date celor ce au " Leatherworking / Tailoring / Blacksmithing ", pentru creearea armurilor PvE.

• Cateva reguli inainte sa inchei: 1. Nimeni nu va cere gold pe trade-urile din interiorul guilde-i ( deoarece personal merg pe principiul " Daca tot sunt full 410 heroic si mai mi-au ramas cateva iteme, de ce sa nu dau la altii pe gratis eu nu mai fac nimic cu ele" [[[ DOAR IN INTERIORUL GUILD-EI, in afara nu ma intereseaza ]]] - un exemplu dat la intamplare.

2. Nimeni nu cere gold in guild.

3. Daca aveti vreo problema nu ezitati sa spuneti pe guild chat - pentru ca daca guild-ul iese asa cum multi isi doresc cineva bun si care stie ori a mai trecut prin asta iti va raspunde.

4. Respectarea rank-urilor mai mari <---> ( aici fac o mica paranteza spunand ca: Toti cand veti auzi asta prima si prima oara va veti duce cu candul la urmatoarele intamplari

1. Pfoaaai, ce vrea asta sa spuna ma frate cand eram in celalalte guild-uri rank-urile mai mari erau niste copii retardati care se prosteau si injurau.

2. Nu vom ajunge niciodata rankuri mari ce rost mai are ;(

3. Nu am incredere in ceea ce ai spus.

4. Daca furi toate itemele si ne dai afara dupa ce am muncit !

-------------------------------------------------------------------------------| toate astea se opresc aici! Raspunsul meu final este ca daca TU PERSONAL crezi ca ( Fur iteme/ Nu promovez bunatatea si cunostintele/ Imi bat joc de playeri ), atunci esti liber sa faci ce vrei. Nu te obliga nimeni sa vii in guild-ul Night Stalkers !

5. Pai sunt putini playeri ma frate 4/6, si tu vrei sa faci raiduri si dugeons ? ( pai da " ma frate ", stii cum se spune " Cu rabdarea treci si marea ", adica trebuie sa asteptam sa populam guild-ul, sa strang gold pentru a completa guild bankul... toate la timpul lor pana la urma.

• Astea fiind spune am sa inchei aici! Sper ca am fost destul de convingator cu toata treaba aceasta, sper ca Night Stalkers, sa nu moara ci sa infloreasca intr-un mod frumos ! pentru mai multe informatii accesati link-ul de aici --> ✪ Night Stalkers ✪ - New Pve Guild ! <-- Click !

• P.S daca vreti sa stati de vorba cu mine Guild Master-ul, ma gasiti non-stop pe forum, skype: anarchy9978 am Aceasta Poza: 1YahIn8.png

• texixukaxeo, usteaeqi, ojuhajusqee and 1 other like this

" You know how people say you can't live

without love? Well, oxygen's even more

important"

#2 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts

Posted 03 March 2015 - 07:52 PM

P.s2: Pentru cei ce nu stiu in ce factiune se afla Guild-ul Night Stalkers. 

For The Alliance   !  

Y5C4XYS.png

important"

#3 vldttfy

vldttfy
  • Member
  • 4 posts

Posted 04 March 2015 - 12:01 AM

Rektd as dorii sa ma alatur le pro monk ȘD

#4 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts

Posted 04 March 2015 - 06:00 AM

Te astept pe server cu un /w Mithranndir

important"

#5 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts

Posted 04 March 2015 - 08:17 PM

Multumesc @Elodia, apreciez ca te-ai uitat. Aici am incercat sa creez ce altii nu au putut ori si-au batut joc... dar nu am avut succes. Inca astept sa vina 10 - 15 playeri pentru a putea face un guild de " Level 25 ", si pentru a face raid-uri bine organizate... pe scurt DISTRACTIA !

important"

#6 vanleis

vanleis
  • Member
  • 3 posts

Posted 08 March 2015 - 03:46 PM

Salut , as dori sa intru si eu in guilda cu cine as putea lua contact si in ce interval orar ?

#7 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts

Posted 09 March 2015 - 08:10 PM

Cu mine! Ma gasesti pe skype: anarchy9978, marti miercuri si vineri ( 20:00 - 23:00 ) joi 13:00 - 23:00 ! 

/w Mithranndir in joc !

important"

#8 talibanuHunter

talibanuHunter

Veteran

• Veteran
  • 85 posts
  • LocationNewCastle upon Tyne , United Kingdom

Posted 23 May 2015 - 03:19 PM

Sal, cred ca as fi interesat si eu sa intru....Nu prea am vaz guilda asta pe server, acum sper ca este pe Monster - alliance. Am experianta mare in pve si joc clase diferite.Momentan sunt in Midnight Guardian, am fost in The Darkness(s-a stins de tot).

O sa iti dau add in-game si Vorbim.

#9 BiscuiTDoG

BiscuiTDoG

Member

• Member
  • 49 posts

Posted 15 June 2015 - 02:53 PM

Din pacate si guild-ul meu s-a stins.... nu am avut cu cine sa joc. Pe server numai oameni fara creier + " JAJAJAJAJAJAJAJA ". Bafta la ce vrei sa faci in continuare !

Edit1: Aici alianta este zob.

important"