Jump to content

Photo

Geniş Kapsamlı Hunter Pvp Guide [Türkce]

Geniş kapsamlı Hunter Pvp Gui

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 megas3

megas3
  • Member
  • 8 posts

Posted 06 July 2016 - 12:19 AM

Evet arkadaşlar uzun zamandır. Monster-wow oynuyorum ancak oyundaki türk nufusunun git gide azalması ve forumdakı durgunluk dikkatımı çekti. bende haliylen Bi kaç konu açıp burayı canlandırmaya karar verdim. aynı zamanda shobet muhabbetten öte birşey yapmak istedim bu yüzden bir hunter pvp rehberi tarzında bişey hazırlamaya karar verdım. neyse konu fazla dağıldı cok sapıtmadan Hunter rehberimize geçelim.

Öncelikle Hunter nedir.

Hunter: oyunda bulunan oynaması oldukca kolay ancak ustalaşması zor olan bir sınıftır Pvp alanındada gayet başarılı bir sınıf olabilir ancak doğru bir şekilde ayarlanmassa Buyuk oranda DPS kaybına urar 

Dps kaybına uramamak için ne yapmalıyız.

Öncelikle Statlardan bahsetmek istiyorum birçok kişi stat konusuna pek değinmez. ancak bir hunter ın hunter olabilmesi için belli başlı ihtiyaçları vardır

1 adet Yay (Tüfek veya arbaleto lmaz. bu arada elimden geldğince türkceleştiricem konusuy.) ve 1 adet evcil hayvan son ve en önemlisi ise Agility evet Agility bu stat hunter ın herşeyidir. Sizin Gucunuzu belirleyen stat budur. oyuzdne stat dağılımı yaparken bunu en başa koyucaz. buda demek oluyorki Agility olan itemleri tercih edicez.

Eeee tamam agility yi dizdik yokmu bu hunterın baska statı :D olmaz olurmu var. Agı den sonra bi hunterın en buyuk çzelliği Critleridir. yani 2. sıraya Critleri yerleştiricez. bundan sonraki stat ise Hastedir. haste oyundaki vuruş hızımızı arttrırı ne jkadar cok ok o kadar cok DPs dıyoruz.

Evet hemen hemen Hunterın ne olduğundan bahsettık. cok karmasık yazıdm oyuzden statları anlamayanlar içi basıt bi liste vericem                        

Agility--->  Critical Rating ----> Haste Rating ----> Mastery -----> Hit (%5 olsa yeter aslında pekde lazı mdeğil )

Talentylere değinicek olursak ^^ adet talent ağacı bulunkata Bunlar kısaca BM MM ve SV dir

BM : Bence bu serverdeki en iyi Pvp ağacı tabi peti cok iyi kullanmak gerek

MM : Bi anda 30.000 40.000 gibi hasarlar gormek ıstıyosanız tam sizlik ancak cabuk tükenen bir ağaçtır ölduremezsenız ölürsünüz.

SV : Pvp nin Kralı desek yalan olur Pve de daha çok iş gorur ha pvp de oynanırmı oynanır ama pekde zevk vermez ama oynayanlarda Yok değil.

----------------------------------------------

Güzel bi çizgiden sonra Şimdi BM: nin içine biraz inelim. 

Talentleri nasıl olmalı:

kMD1FwG.jpg

Talen ağacını bu şekilde yapmalıyız.

E bide petimizin talenti var

Pet demişken Bm de kedi ve kurt kullanmanızı öneririm.

Pet talenti:

y0thuhx.jpg

Talenti hallettiğimize gore bide Glyph lar var onlarda

Prime Glyphs:
    -Glyph of Rapid Fire
    -Glyph of Arcane Shot
    -Glyph of Kill Command

Major Glyphs:

-Glyph of Master's Call                                                                                                                       -Glyph of Concussive Shot                                                                                                                 -Glyph of Mend Pet

Minor Glyphs:

-Glyph of Feign Death 
    -Glyph of Scare Beast 
    -Glyph of Revive Pet 

Bunlarıda hallettik bide İtemlerimize takılıcak Gemler var

Bu gemlerin rengine dikkat etmeliyiz kırmızıyı kırmızıya yeşili yeşile Taklmalıyız.

Gemleri Agility ağırlıklı takmalıyız.

İtem Enchantımızda şu şekilde olmalı.

Enchants:

Head: +60 Agility +35 Resilience
Shoulders: +50 Agility +25 Resilience
Back: Swordguard Embroidery (Tailoring enchant) or Parachute (Engineering enchant. Mostly used in PvP, as it can help you run away or save yourself from a high fall.)
Chest: Peerless Stats (+20 All Stats)
Wrist: +50 Agility, +1 Blacksmithing Gem Slot
Hands: Synapse Springs, (Engineering enchant. Gives +480 Agility when used) +1 Blacksmithing Gem Slot)
Waist: +1 Gem Slot (Ebonsteel Belt Knuckle) + Nitro Boosts (Gives 200% Movement speed for 4 seconds when used. Use when trying to run away)
Legs: +190 Attack Power +55 Critical
Feet: +50 Hit Rating (With the proper item reforging, this enchant can help you nail 5% Hit Rating)
Two-Handed weapon(Recommended): Pyrium Weapon Chain
Ranged Weapon(Bow for Trolls recommended): Flintlocke's Woodchucker

EVet Bm hunter ımızı tamamladık sırada MM Huntermız var.

------------------------------------------------

Yine çizgimiz çizilde sırada MM Ağacımızı var

Talent dizilimimiz. 

9YvLAsS.jpg

Peti yine kedi ve Kurt türü seçelim (Pvp için daha ideal)

Pet talentimiz.

2ZATy5m.jpg

Şimdide Glyphlarımız var MM Glayph ları 

Prime Glyphs:
    -Glyph of Chimera Shot
    -Glyph of Arcane Shot                                                                                                         -Glyph of Steady Shot 
Major Glyphs:
    -Glyph of Master's Call 
    -Glyph of Disengage 
    -Glyph of Concussive Shot 
Minor Glyphs:
    -Glyph of Feign Death 
    -Glyph of Scare Beast 
     -Glyph of Revive Pet 

Glyphlarımızda tamam.

Gem olarak dedğim gibi Agility ağırlıklı Gemler kullanıcaz

İtem enchantlarımız

Enchants:

Head: +60 Agility +35 Resilience
Shoulders: +50 Agility +25 Resilience
Back: Swordguard Embroidery (Tailoring enchant), Parachute (Engineering enchant. Interesting in PvP, as it can help you run away or save yourself from a high fall.)
Chest: Peerless Stats (+20 All Stats)
Wrist: +50 Agility, + 1 Blacksmithing Gem Slot
Hands: Synapse Springs (Engineering enchant. Gives +480 Agility when used. Very useful), +1 Blacksmithing Gem Slot
Waist: +1 Gem Slot (Ebonsteel Belt Knuckle) + Nitro Boosts (Gives 200% Movement speed for 4 seconds when used. Use it only when you are in life danger (running away when outnumbered), don't waste it on trying to catch players, it's a waste.)
Legs: +190 Attack Power +55 Critical Strike
Feet: +50 Hit Rating (With the proper item reforging, this enchant can help you nail 5.15% Hit Rating)
Two-Handed weapon(Recommended): Pyrium Weapon Chain
Ranged Weapon(Bow for Trolls recommended): Flintlocke's Woodchucker

SV huner ı anlatmıcam çünkü Pve ile pek aram yok Ve Pvp oyuncusu olduğumdan SV hunter deneyımım yok denebilir. 

----------------------------------- 

Hunterda Race ler genellikle horde da Orc veya trol Ally de ise insan vya kurt adam seçilir. ama çok da bi + sı yoktur beğendığınızı oynamanızı tavsıye ederım.

-----------------------------------

Meslek seçimi olarakda -Blacksmithing & Engineering gayet idealdır Para kasamk için mining de yapabilirsiniz sice kalmış ama kesinlikle engineer alın cunku yapıcağınız nitrolar ve paraşutler Pvp de işinize yarıyacak ustune Bombay apıp atabiliyorsunuz.

------------------------------------

Bu arada konunun bazı yerlerinde alıntı vardır ( resimler gibi yazılar bana ayit.) ve bi iki yer daha ancak geri kalan kısım bana ayittir umarım işinize yarar.

#2 Azrail1982

Azrail1982

Member

• Member
  • 24 posts

Posted 06 July 2016 - 06:36 AM

Ellerine saglik. Oyundaki ismin nedir acaba hunter hakkinda sorum olursa direk yaziyim :)

#3 megas3

megas3
  • Member
  • 8 posts

Posted 06 July 2016 - 11:46 AM

Ellerine saglik. Oyundaki ismin nedir acaba hunter hakkinda sorum olursa direk yaziyim :)

Oyunda Ally kısmındayım ancak yakın zamanda horde da bir karakter açmayı duşunuyorum belgi BG lerde gormussundur ismim Qhing

Skyptanda bana ulaşa bilirsin beraber oynamaktan ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarım     Skype adım : Yigit981